Zielona tkanina baize w każdym kasynie

Każdy, kto ze zetknął się z rzeczywistością kasyna, realnie, wirtualnie albo za pośrednictwem ekranu telewizora na pewno zauważył, że zdecydowana większość stołów do gry czy tablic z wynikami jest w kolorze zielonym. Zapewne większość nie zadawała sobie pytań z czego to wynika, czy też jakie rodzaj tkaniny jest w tym celu używany. Wyjaśnijmy więc te kwestie.

Aranżacje wnętrz kasyn, mimo że różne i unikalne w każdym tego rodzaju obiekcie to jednak mają pewne wspólne elementy. Kolorystyka i wybór odpowiednich materiałów jest w ich przypadku niezwykle istotna podczas projektowania, jako że muszą one ładnie współgrać z całością aranżacji. Staranny projekt wystroju wnętrz kasynowych ma  na celu oddziaływanie na podświadomość gości i wpływać na ich samopoczucie.

Wszechobecna zieleń

Elementem, który zwiększa swobodę oraz podnosi odczuwalny przez gości poziom bezpieczeństwa. Dzięki niemu czują się oni pewnie, a to podświadomie zachęca ich do działania i podejmowania decyzji. Podobnie jak inne elementy  wystroju zieleń na stołach ma pozytywny wpływ na całą zabawę.

Zieleń w kasynach pojawia się na stołach, na których krupierzy rozkładają karty, na tablicach wyników ale i na części automatów. Kolor ten jest obecny także w kasynach online. Wybór tego koloru nie jest przypadkowy, wszak nie od dziś wiadomo, że jest to barwa oznaczająca nadzieję, powodzenie, ale także bezpieczeństwo oraz równowagę. Jest to kolor dominujący w przyrodzie i na jej łonie relaksuje oraz pozwala odpocząć. Jego zastosowanie w kasynie ma swój cel, a jest nim wpływanie na podświadomość grających. Zieleń jest jednocześnie kolorem akcji co jest nawiązaniem do sygnalizacji świetlnej. Na drodze widząc zapalający się kolor zielony możemy ruszać w dalszą drogę. Nie inaczej oddziałuje on w kasynie zachęcając do odważnego pójścia naprzód. Jest więc idealny jako tło do wielu gier.

Zieleń z kulturze zachodu zdecydowanie jest pozytywnie kojarzony. Mówimy zielony, myślimy o dolarach więc odniesienie do pieniędzy jest już na trwałe wpisane w ludzką psychikę. W zielonym kolorze są stoły snookera, bilarda, tabele arkuszy kalkulacyjnych z wynikami a również stoły pingpongowe czy boiska do gry w piłkę.

Baize – tkanina dla kasyn

Jak wspomniano wcześniej zieleń w kasynie występuje powszechnie. Teraz kilka słów o tkaninie baize, którą zobaczymy na każdym praktycznie stole do gry. Materiał ten na specjalne właściwości, przez co jest idealny to takich a nie innych zastosowań. Tkanina baize  stworzona jest na bazie prawdziwej wełny tkanej w taki sposób żeby zapewnić optymalne napięcie. Dodatkowo jej struktura gwarantuje brak poślizgu przez co zapobiega niekontrolowanemu ślizganiu się żetonów do gry bądź kart. Materiał ten ma też inną niekwestionowaną i bezsporną zaletę. Można na niej dokonywać zapisków białą kredą, jest to szczególnie przydatne tam, gdzie obowiązuje zakaz gry hazardowej.

Zielony kolor, choć najczęstszy, nie jest jedynym stosowanym w świątyniach hazardu. Czasem można spotkać także i inne barwy materiałów rozłożonych na  stołach. Część, choć to zdecydowana mniejszość kasyn wybiera zamiast zieleni kolor czerwony, żółty, złoty bądź też czarny.