Najciekawsze wzory na szydełko – skąd brać inspirację?

Szydełkując można stworzyć naprawdę pięknie wyglądające dzieła sztuki. Tak właśnie! Dzieła sztuki! Ręcznie wykonane, wyjątkowe maskotki amigurumi, ale też bardziej klasyczne rozwiązania, chyba każdy kojarzy genialne obrusy lub serwetki. Wiele babć do dzisiaj w wolnym czasie potrafi wykonać naprawdę piękne rzeczy.

Obrusy, serwety – wyjątkowe, piękne, unikalne!

W ostatnim czasie dużą popularność zyskują wykonane na szydełku, ale także drutach, zabawki dla dzieci. Amigurumi podbija świat parentingowy, a wielu dorosłych decyduje się na zamówienie lub samodzielne wykonanie takiego cudu dla swojego dziecka. Miś, lala lub inne zwierzątko często towarzyszy dzieciom od chwili narodzin, stając się ukochaną zabawką przytulanką, po którą maluch chętnie sięga w trudnych dla siebie chwilach. Ale trzeba pamiętać, że na szydełku przygotować można także inne, niesamowicie wyjątkowe cuda.

Obrusy czy serwety wykonane na szydełku dawniej były na wyposażeniu każdego domu. W latach 70 i 80 XX w, gdy dostęp do towarów był utrudniony panie radziły sobie jak mogły, aby zadbać o wyjątkowy wygląd i klimat w domu. Jednym ze sposobów było szydełko i wykonywane przy jego pomocy nakrycia stołu czy ławy.

Wiele osób do dziś posiada takie bieżniki czy serwety o różnych rozmiarach wykonane przez mamę czy babcie. Mimo że obecnie dostęp do wszystkiego jest znacznie prostszy, to szydełkowanie wraca do łask, a panie szukają unikalnych rozwiązań, rezygnując z tzw. “masówki”. Dla tych, którzy chcą zyskać niepowtarzalne, samodzielnie przygotowane wzory – zaproponować można unikalne wzory na szydełko, dzięki którym łatwo można wybrać doskonałe wzory i warianty.

Szukaj wzorów dopasowanych do Ciebie i Twojego wnętrza!

Ogromną zaletą szydełkowania jest to, że w przypadku obrusów i serwet dostępnych jest naprawdę wiele różnorodnych wariantów, dzięki czemu każdy bez problemu wybierze coś, co mu najbardziej odpowiada. W Polsce najbardziej popularne są koronki koniakowskie, które wytwarzane były i nadal są w rejonie Beskidu Śląskiego.

Wykonane ręcznie na szydełku obrusy koronkowe świetnie sprawdzą się we wnętrzach, w których znajdują się antyki, a także innych mebli, wykorzystywanych w aranżacji wnętrz nawiązujących do dawnych epok.

Szukając inspiracji do wykonania unikalnego obrusu koronkowego warto korzystać ze wzorów dostępnych m.in. w Internecie, a także książkach ze wzorami lub czasopismach poświęconych robótkom ręcznym.