Z czego powinna być wykonana porządna bielizna na rower?

Jedno jest pewne – najzwyklejsza w świecie bielizna i to nawet ta wykonana z wysokogatunkowej bawełny kompletnie nie sprawdzi się podczas wymagających i długich przejażdżek rowerowych. Jeżeli szukasz czegoś idealnego na trasy, postaw na produkty specjalistyczne, kierowane do zawodowych sportowców. Dobra bielizna na rower to wyłącznie bielizna termoaktywna. A tą cechą zwykła bawełna nie jest w stanie się odznaczyć. Z jakich materiałów wykonuje się zatem komplety bielizny kierowane do kolarzy?

Producenci odzieży sportowej zdecydowanie najczęściej korzystają z właściwości i własności różnego rodzaju materiałów syntetycznych. Akurat w przypadku ubrań termoaktywnych syntetyki sprawdzają się znacznie lepiej od tkanin naturalnych. Potrafią chronić skórę przed nadmiernym przepoceniem, ale też w razie czego zawsze będą w stanie odprowadzić z niej wilgoć. Szybko też schną, dlatego można je prać i na nowo zakładać dosłownie codziennie. Bielizna termoaktywna na rower powstaje więc głównie z tworzyw syntetycznych, a w tym przede wszystkim z poliestru, nylonu bądź poliamidu.

Wykonanie z poliamidu

Ostatnio jednak znaleziono pewną naturalną alternatywę dla trzech wymienionych przed chwilą materiałów. A jest nią wełna merino. Coraz częściej stosowana przez producentów odzieży sportowej, zwłaszcza tych zajmujących się projektowaniem i produkowaniem bielizny bądź ubrań dla kolarzy. Wełna merino nie schnie może aż tak szybko jak materiały syntetyczne, ale za to wyróżnia się zdolnościami termoizolacyjnymi, świetnie wchłania wilgoć, a przy tym jest tkaniną komfortową i przyjemną dla skóry. Warto więc rozważyć jej wybór. Wiele osób na pewno doceni również jej niezwykle miękką strukturę, która w przyjemny sposób otula całe ciało.

Włókna naturalne mają jednak to do siebie, że są po prostu bardzo drogie. Jeżeli więc ktoś nie wyobraża sobie tego, by bielizna termoaktywna na rower mogła kosztować kilkaset złotych, powinien jednak zwrócić się w stronę ubrań wykonanych ze sztucznych tkanin.  Rowerzystów na pewno zaciekawi fakt dotyczący tego, że chełmscy policjanci wyruszą na patrole rowerami elektrycznymi https://lublininfo.pl/2021/10/chelmscy-policjanci-rusza-na-patrol-nowymi-rowerami-elektrycznymi/.