Jaki materiał na odzież plus size?

Każdy chciałby nosić wyłącznie ubrania wygodne. Ta wygoda jest jednak jeszcze ważniejsza dla osób w rozmiarach plus size, które – z uwagi na wyższą zawartość tkanki tłuszczowej – mogą gorzej znosić upały, zwłaszcza jeśli wybiorą dla ciebie odzież wykonaną ze sztucznych i nieprzepuszczających powietrza materiałów. Ubrania komfortowe muszą być zatem przewiewne.

Odzież plus size – materiały i tkaniny

Powinny odznaczać się wysoką jakością, zapewnianą przez wysokogatunkowe tkaniny. Właściwa odzież powinna sprawiać ciału wręcz pewnego rodzaju przyjemność. Musi je subtelnie otulać i efektywnie się z nim zgrywać. Jeżeli już podczas wstępnych przymiarek ciuch zdaje się być nie do końca wygodny, najlepiej w ogóle go nie kupować i od razu odłożyć na półkę lub powiesić na wieszaku – nie ma takiej opcji, aby w magiczny sposób później stał się on czymś wygodnym i był chętnie noszony.

Inne materiał na odzież plus size

Projektanci i producenci odzieży doskonale znają zresztą potrzeby klientek i klientów. Wiedzą, że osobom o większych sylwetkach zależy głównie na tym, by ubrania plus size były mocno oddychające i chroniły przed nadmiernym poceniem się ciała, zwłaszcza w trakcie gorących i upalnych letnich dni. W tym celu zaleca się więc sięgać po tkaniny naturalne. Są one znacznie bardziej komfortowe dla skóry, ponieważ nie przepacają się tak szybko i też nie przejmują nieprzyjemnego zapachu potu. Do tych najlepszych naturalnych tkanin zaliczamy klasyczną bawełnę oraz kojarzący się z wakacjami len. Dość dobrym wyborem będzie też wiskoza. Te trzy materiały powinny na stałe zagościć w szafie każdej osoby noszącej ubrania plus size.

Więcej wpisów traktujących o modzie i zdrowym stylu życia, przeczytasz w serwisie: arystokrata.pl.

Nad odpowiednim typem materiału zwykle zastanawiamy się podczas lata, bo to w trakcie tej pory roku pogoda bywa dla nas najbardziej uciążliwa. Pewną ochronę przeciwsłoneczną zapewnia jednak nie tylko sam materiał, ale też krój ubrania. Niewskazane są chociażby bardzo krótkie spodenki, które wywołują tarcie między nogami i przez to pośrednio podrażniają skórę.