Jakie są plusy i minusy noszenia białych ubrań?

Wiele osób boi się bieli (głównie dlatego, że wydaje im się, że będą wyglądać o kilka kilogramów ciężej lub boją się, że łatwo się pobrudzą), a jednocześnie często marzą o tym, by ubrać się od stóp do głów na biało (zwłaszcza w dniu ślubu).

Jakie są plusy i minusy noszenia bieli?

Biały jest kolorem, który większość z nas kocha, ale musimy zaakceptować, że istnieją zagrożenia i zalety noszenia białego koloru ubrań, które należy rozważyć.

Zalety noszenia białych strojów

Zacznijmy od tych wszystkich pozytywnych aspektów, które biel wnosi do Twojego wyglądu. Pierwszy z nich to fakt, że jest to kolor super elegancki, idealny na specjalne, dzienne imprezy (chyba, że jest to ślub, chrzciny czy pierwsza komunia). Poza tym należy do kolorów neutralnych, które można łatwo łączyć z każdym innym kolorem (to prawda, pasuje do każdego koloru, jaki można sobie wyobrazić). Ponadto, ponieważ jest to kolor, który łatwo pokazuje, jak czyste i staranne są Twoje ubrania, biel jest odcieniem, który przekazuje formalność, co czyni go idealnym do noszenia do biura.

Ale jego wyrafinowanie i formalność nie oznacza, że noszenie bieli jest nudne – wręcz przeciwnie! Ten odcień jest bardzo wszechstronny, więc może wyglądać sexy, zrelaksowany, bohemy, minimalistyczny lub bardzo szykowny, w zależności od osobowości i reszty elementów, które nosisz.

Nie sądzisz, że nie ma nic bardziej seksownego niż założenie białej sukienki na plażę? Bluzki zapinane na guziki i marynarki w tym kolorze mogą być również super seksowne, jeśli założysz niewidoczną bieliznę lub w subtelny sposób pokażesz odrobinę bielizny. Z drugiej strony, klasyczny biały t-shirt lub klasyczne trampki w tym kolorze dodadzą Twojemu strojowi stylu. Po zapoznaniu się z zaletami, możesz być również zainteresowana informacjami na temat wyboru idealnego białego t-shirtu damskiego: https://www.bestinshow.pl/idealny-bialy-t-shirt-damski-czyli-jaki/

A jakie są wady noszenia bieli?

Pierwsze dwie wady, o których już wspomnieliśmy, są zwykle najbardziej przerażające (poplamienie i szerszy wygląd). W pierwszym przypadku należy być ostrożnym i unikać noszenia ubrań i akcesoriów, które są podarte, zużyte, poplamione lub w jakikolwiek sposób pokazują, że są w złym stanie. W przeciwnym razie, będzie to miało negatywny wpływ na Twój strój i wrażenie, jakie wywołujesz na innych.

Jeśli chodzi o higienę, ważne jest, aby ubrania nie były pognieciona i bez plam (makijaż, kawa, brud, itp.) oraz abyś starała się zachować ostrożność podczas jedzenia, siedzenia i nakładania makijażu, aby uniknąć zabrudzenia ubrań.

Jak więc wyglądać szczupło nosząc biel? Oto kilka wskazówek, które mamy nadzieję okażą się przydatne: Zawsze podkreślaj swoją talię (najbardziej praktyczne jest robienie tego za pomocą paska, unikaj noszenia poziomych linii w ubraniach, Wybierz buty w kolorze nude lub z trójkątnym noskiem (wyszczuplają sylwetkę i wydłużają nogi), wybieraj dekolty w kształcie litery V, crop-topy, spódnice mini) i noś spodnie idealnie dopasowane do Twojego typu sylwetki (nie większe i nie mniejsze niż Twój idealny rozmiar).