Kurtyna w teatrze zawsze czerwona

Widziałeś je setki razy, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego siedzenia i zasłony w teatrach są zawsze czerwone? zastanówmy się nad tym.
Uważa się, że istnieją dwa główne powody, dla których czerwień jest kolorem: nasza obsesja na punkcie włoskich oper i fakt, że czerwień jest pierwszym kolorem, który tracimy z pola widzenia w warunkach ciemnego światła.
Oto jak to się dzieje. Od wieków Włochy są kolebką przedstawień operowych i spektakli. W związku z tym, że opery zaczęły się rozprzestrzeniać na resztę Europy, gmachy operowe zostały zaprojektowane tak, aby swym wyglądem przypominały opery włoskie, które w swym wystroju były przede wszystkim czerwone i złote. Później, gdy teatry i kina zaczęły zastępować opery jako główną formę rozrywki, trend ten pozostał.

Pokazy Mody Geneza

Ale, jak się okazuje, jest jeszcze jeden powód, dla którego czerwień dominuje do dziś i ma to związek z nauką: czerwień jest pierwszym kolorem, który przestajemy dostrzegać w warunkach słabego oświetlenia. Przy długości fali 650 nm, gdy światło w domu zgaśnie, czerwony kolor jako pierwszy zniknie nam z oczu. Dzięki czerwonym zasłonom i siedzeniom, gdy tylko światła zostaną przyciemnione, teatr staje się ciemniejszy i wyposażenie miejsca nie rzuca się w oczy na pierwszym planie tak jak na przykład niebieskie lub zielone siedziska.